بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران
کدخبر : ۲۳۸۲
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۲۳ بهمن ماه ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۳:۱۴
حضور خیره کننده ملت ایران در راهپیمایی ۲۲بهمن/ تعاونگران بنیاد تعاون ارتش، همراه با سیل خروشان مردم

باز هم فصلی جدید در کتیبه حماسه و استقلال ملت ایران ثبت شد، سی و ششمین بهار آزادی رقم خورد و مردم غیور میهن اسلامی از آزادی و استقلال خود دفاع کردند و طنین غرورآفرین اتحاد ملی را به گوش جهانیان رساندند.

برازنده ترین گلواژه های حماسه و حضور را به استمداد می طلبیم تا قطره ای از سیل خروشان مردم فهیم را توصیف کنیم. اما تصاویر، خود یک تنه شرح مفصلی از این گردهمایی اراده ها و خواستهای یک ملت قهرمان را بیان می کند.

راهپیمایی عظیم و میلیونی مردم ایرین اسلامی در سی و ششمین سالروز بهار انقلاب، با حضور اقشار مختلف جامعه، همه جناح های سیاسی، متحد و یکپارچه برگزار شد.

حضور بی نظیر مردم فهیم موجب بازتاب گسترده در رسانه های دنیا شد. این حضور خیره کننده از همان ساعات اولیه شروع راهپیمایی در سرخط خبرهای این شبکه های تلویزیونی قرار گرفت و شبکه CBS اولین شبکه ای بود که گزارشهای تصویری خود را به طور مستقیم مخابره کرد.

در کنار روسای قوای سه گانه و مسئولان کشوری، فرماندهان، کارکنان و سلحشوران ارتش حزب الله نیز دوشادوش ملت ایران همراه شدند. حضوری که پس از 36 سال هنوز برای مردم کشور، شیرین و غرورآفرین بود. رزم نوازان نیروزی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با نواختن سرودهای حماسی، احساس شور و غرور خاصی را ایجاد کردند.

مهندس عباس محتاج، رئیس بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز به همراه تعاونگران این بنیاد و جهادگران عرصه اقتصاد مقاومتی و استقلال صنعتی کشور، در این گردهمایی عظیم ملی حاضر شد. مهندس محتاج، طی گفتگویی در این مراسم، توانمندی اقتصادی و صنعتی با اتکا به توان فنی و دانش بومی را از اولویت های اقتصاد مقاومتی دانست که هم اکنون با تلاش همه ملت ایران این امر محقق شده است و اظهار داشت: این همان چیزی است که ما را در برابر بیگانگان سرافراز خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، حضور بیش از 400 میهمان خارجی از بیش از 30 کشور جهان، اجرای برنامه همسرایی 600 هزار نوجوان و جوان دانش آموز و بسیجی در مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و در قالب گروههای سرود 1357 نفری در مراکز استانی و شهرستانی و گروه 22000 نفره در تهران از جلوه های ویژه مراسم امسال بود.

امسال، بیش از 265 خبرنگار خارجی و 1500 خبرنگار ، عکاس و عوامل تصویر برداری و خبری داخلی (در تهران ) وبیش از 2800 خبرنگار،عکاس و تصویربردار در تمامی استانهای کشور و اکثرشبکه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی از جمله 350 گروه خبری و تمام شبکه های برون مرزی و جام جم در تهران و تمام شبکه های استانی کشوردر مسیرهای راهپیمایی ، مراسم 22 بهمن را در سراسر کشور، پوشش خبری ـ تصویری دادند.

همچنین بسیاری از شبکه های رادیویی و تلویزیونی کشورهای دیگر از جمله شبکه تلویزیونی کویت -المنار- الاخبار-آناتولی- تلویزیون ملی تونس-الجزیره قطر-رادیو فرانسه-رادیو سوئد پژواک-شبکه2نروژ– شین هوا چین -فوجی و آساهی ژاپن- شبکهzdf (زد دی اف )آلمان-خبرگزاری ای اف ای اسپانیا –خبرگزاری تیما انگلستان -کانال دی ترکیه-(سی بی اس ) cbs و شبکه ای پی AP – روزنامه های فیگارو ، نوول کمرا وان فرانسه – فاکس نیوز و ای بی سی نیوز و سی ان ان و ان پی آر آمریکانیز آمادگی پخش گزارشات خبری را داشته اند و با استقرار در مسیرهای راهپیمایی و میدان آزادی خبر رسانی کردند.