بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران
کدخبر : ۲۲۲۶
مرتبط با : اخبار بتاجا
تاریخ : ۲۷ دی ماه ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۹:۰۰
مشارکت بنیاد تعاون ارتش در توسعه صنعت هتلداری

روسای بنیاد تعاون ارتش و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور به منظور گسترش همکاری ها دیدار کردند.

مهندس محتاج رییس بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به پتانسیل های بنیاد تعاون ارتش از جمله خدمت رسانی به خانواده بزرگ ارتش و همچنین برخورداری از توانمندی های سخت افزاری در حوزه عمران و ساخت و ساز، حضور بنیاد تعاون ارتش در صنعت هتلداری را یک ضرورت چند وجهی توصیف کرد.

مهندس عباس محتاج با اشاره به ضرورت خدمت بیشتر  به کارکنان در حوزه گردشگری،  توانمندی های شرکت های عمرانی هلدینگ مسکن سازان وابسته به بنیاد تعاون ارتش در ساخت و ساز صنعتی با مزایای ارزان و کیفی بودن را نیاز صنعت هتلداری در کشور دانست.

Image-5

محتاج در ادامه اظهار داشت:‌ هتلداری و توریسم دوصنعت روبه رشد، مهم و و ابسته به یکدیگر هستند که بنیاد تعاون ارتش امروز با در اختیار داشتن امکانات مناسب در حوزه حمل و نقل، از جایگاه خوبی برای ورود به بحث هتلداری برخوردار است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز در این دیدار با تقدیر از رشادت های سلحشوران ارتش، خدمت بیشتر به این تلاشگران را یک افتخار برای مجموعه خود دانست و ابراز امیدواری کرد با انجام توافقات بتوان راه را برای برخورداری خانواده ارتش از مزایای اختصاصی هموارتر کرد.

IMAGE635113860236958873

دکتر سلطانی فر حضور بنیاد در صنعت هتلداری را یک اتفاق مثبت دانست که موجب رونق در بخش های مختلف اقتصادی این صنعت خواهد شد. وی توضیح داد:‌در راستای عدم وابستگی به منابع درآمدی سنتی و ایجاد منابع جایگزین و ایجاد ارزش افزوده بر پتانسیل های موجود در جامعه، صنعت هتلداری و توریسم به عنوان یک نمونه بارز و آشکار امروزه جایگاه خود را تثبیت نموده است. سلطانی فر در ادامه با اشاره به منابع درآمدی برخی کشورهای همسایه از این صنعت، بر لزوم توجه و ایجاد زیرساخت ها برای این بخش تأکید کرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کمبودها در حوزه زیرساخت ها را یکی از عمده ترین علل ناموفق بودن در حوزه توریسم دانست. وی اعلام آمادگی کرد که از توان تخصصی بنیاد تعاون ارتش در این زمینه استفاده نماید.

در ادامه این دیدار و پس از گفت و گوی دوجانبه، کارگروهی از هر دو طرف برای بررسی زمینه های همکاری تشکیل شد.

شایان ذکر است مهندس اشتری فر رئیس موسسه مسکن سازان بتاجا، مدیران عامل شرکت های حمل و نقل بنیاد تعاون ارتش و دیگر مسئولان بنیاد، مهندس محتاج را در این دیدار همراهی کردند.