بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران

این روزها عبارت «سبک زندگی» اصطلاحی پربسامد است. از رسانه‌های مکتوب، مجازی و صوتی و تصویری گرفته تا کارشناسان مسائل اجتماعی و نخبگان فرهنگی و حتی دانشمندان دینی از سبک زندگی می‌گویند. اقتصاد به عنوان جزئی جدایی‌ناپذیر، نقش پررنگی در زندگی ما دارد. با این وصف، نقش و جایگاه اقتصاد در سبک زندگی چیست؟

می‌گویند اقتصاد مقاومتی همان اقتصاد ریاضتی مرسوم در غرب نیست.اگر این نیست، پس چیست؟ چه ارتباطی میان اقتصاد مقاومتی و زندگی روزمره ما وجود دارد؟ اجرای این الگوی اقتصادی بر عهده دولت و سیاستگزاران است یا اینکه ما مردم عادی (از کاسب وکارگر تا زنان خانه‌دار) هم در آن جایگاه و نقش داریم؟ اصولاً ما در زندگی عادی و روزمره چه روش و سیاقی را در رفتارهای اقتصادی‌مان در پیش می‌گیریم؟ آیا می‌توانیم منطق و اساس مشخصی را برای زندگی اقتصادی خود ترسیم و از آن دفاع کنیم؟

حقیقت آن است که موضوع سبک زندگی و ارتباط تنگاتنگ آن با اقتصاد و مسائل روزمره زندگی، آن‌قدر گسترده و البته پیچیده است که می‌توان ده‌ها سؤال درباره آن طرح نمود و صفحه‌ها برایش نوشت و ساعتها در شرحش سخن راند.

اما بنای نرم‌افزار چندرسانه‌ای «تصمیم کبری» پاسخگویی به سؤالات و ابهامات درباره موضوع سبک زندگی اقتصادی و ساده‌سازی موضوع در ذهن مخاطبان بوده است؛ البته به شیوه‌ای جذاب، متنوع و متفاوت. آنچه بر و بچه‌های «مؤسسه فرهنگی نرم افزاری آرمان» برای شما تدارک دیده‌اند، مجموعه‌ای از مباحث مختلف در حوزه سبک زندگی اقتصادی و اقتصاد مقاومتی است که در قالبهای مختلف و به صورت چندرسانه‌ای ارائه گردیده است. موضوعاتی که در این محصول مورد توجه قرار گرفته است را می‌توان به صورت زیر دسته‌بندی نمود:

– تعاریف و مباحث نظری درباره سبک زندگی اقتصادی و اقتصاد مقاومتی، دیدگاهها و نظریات صاحب‌نظران این عرصه، ارائه الگوهای کلی در این‌باره

– الگوهای مصداقی و عملی تجربه شده در زمینه اقتصاد مقاومتی

– و در نهایت مباحث کاربردی و مصداقی درخصوص مسائل روزمره زندگی در حوزه اقتصاد فردی، خانوادگی و اجتماعی از قبیل هزینه انرژی و برگزاری مهمانی تا سفر و سرمایه‌گذاری و فرهنگ کار

در این نرم‌افزار از ابتدای ورود یک راهنما به صورت تصویری شما را با بخشهای اصلی نرم‌افزار آشنا می‌کند و در هر بخش نیز موضوعات آن را به شما معرفی می‌نماید.

شاید برای شما هم حین استفاده از نرم‌افزار مطالعه ده‌ها خاطره از تجارب عینی درباره اقتصاد در خانواده و اجتماع، جالب توجه باشد. یا اینکه بد نباشد بدانید برخی الگوهای بومی ایران در حوزه اقتصاد مقاومتی در دیگر کشورها پیاده‌سازی شده است و دانشگاههای غربی آنها را مورد مطالعه قرار داده‌اند.

فایلهای متعدد صوتی و تصویری از سخنرانی و یا گفتگو با اساتید و بزرگان و همچنین مستندهای دیدنی و گزارشهای مختلف در جای جای نرم‌افزار به تبیین بهتر مباحث کمک شایانی نموده است.

یکی از قسمتهای جذاب نرم‌افزار مجموعه نمایشی خانواده قناعت است؛ خانواده‌ای که در هر قسمت بخشی از زندگی روزمره ما را با روایتی شیرین به تصویر و نقد می‌کشند. این مجموعه یا به بیان دیگر سریال، به تناسب موضوع در قسمتهای مختلفی از نرم‌افزار در دسترس شماست.

معمولاً یکی از دغدغه‌های والدین، آموزش مهارتهای زندگی به ویژه مهارتهای روزمره اقتصادی به فرزندان است. انیمیشن یا همان کارتون، شاید جذاب‌ترین رسانه‌ای است که می‌توان از طریق آن با کودک سخن گفت. تنظیم دخل و خرج و یا استفاده صحیح از مواد غذایی، لوازم‌التحریر و پوشاک و همین‌طور انرژی، ارتباطات، تفریح و مهمانی از جمله موضوعاتی هستند که برای هر کدام دست کم یک و بعضاً تا چند کارتون، در بخشی جداگانه ویژه کودکان ارائه شده است.

نرم افزار تصمیم کبری

صدها مقاله و خاطره، ساعتها فیلم و صوت، چندین جزوه، نشریه و دیگر منابع مکتوب، چندین پوستر و اثر گرافیکی و کاریکاتور، در کنار مستندها و آثار نمایشی، مجموعه‌ای متنوع را تشکیل داده است که می‌تواند ضمن تغییر نگاه شما به اقتصاد و سبک زندگی، به صورت عینی نکات کاربردی را در رابطه با موضوعاتی از قبیل خرید، پس‌انداز، پوشاک و خوراک و دیگر مصادیق و اعمال اقتصادی برای شما به ارمغان آورد.

این نرم‌افزار کمک می‌کند نگاهی نو به اقتصاد خانواده داشته باشید و نقش خود را در اقتصاد جامعه پیرامون بازیابید.

جهت تهیه این نرم افزار می­توانید به سایت Armancenter.net مراجعه نمایید.

در همین زمینه بخوانید ...
برچسب ها
صلوات
پیشخوان
شرکت های تابعه
سایت های مرتبط
  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  • سامانه ثبت نام مسکن سنندج