بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران

رئیس بنیاد تعاون ارتش همراه مشاور عالی خود و مدیرعامل موسسه مسکن سازان بنیاد تعاون ارتش در سفری دو روزه به استان کرمان به منظور بررسی فرصت های سرمایه گزاری در این استان با استاندار، مدیران کل و مسئولین محلی به دیدار و گفت و گو پرداخت.

مهندس محتاج در دیدار با رزم حسینی استاندار کرمان ضمن اشاره به برنامه های مصوب بنیاد تعاون ارتش در توسعه شرق کشور اظهار داشت: معاونت اقتصادی بنیاد با مطالعات فراوان و ساعت ها بحث کارشناسی در حوزه های مختلف اقتصادی و صنعتی، نقشه اولویت های سرمایه گزاری را با محوریت شرق کشور تهیه نموده است که استان کرمان با برخورداری از معادن غنی و کانی های با رزش در زمره اهداف مهم سرمایه گزاری بنیاد تعاون ارتش قرار دارد.
عباس محتاج همچنین با تشریح توانمندی های بنیاد در حوزه های مختلف فنی و تخصصی گفت: به یاری خداوند و پس از سال ها تلاش در مجموعه ها و شرکت های تابعه هم اکنون شاهد ایجاد یک نبوغ فنی در بنیاد هستیم که توانسته در حوزه های بانکداری و مالی، صنعت حمل و نقل هوایی، راهسازی و مسکن و نیز مجموعه های تولیدی صنعتی خدمات متنوعی را ارائه نماید.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد با استفاده حداکثری از فرصت ایجاد شده و همدلی مسئولان استانی و کشوری بتوان یک حرکت پایدار و ماندگار را در منطقه شروع کرد.

استاندار کرمان نیز ضمن تشکر از رویکرد دلسوزانه و مسئولانه نهادهای مولد و پرتوان همچون بنیاد تعاون ارتش در حمایت از توسعه همه جانبه جای جای ایران اسلامی تأکید کرد: مجموعه مدیران و مسئولان کرمان از هم اکنون برای ایجاد و معرفی فرصت های مناسب سرمایه گزاری در صنایع و بخش های مختلف آمادگی کامل دارد و به همه ارگان های ذیربط نیز تأکید شده است که با برطرف کردن موانع و چالش های اداری، را ه را برای ورود سرمایه گزاران فراهم نمایند.
رزم حسینی در ادامه سخنان خود با اشاره به پتانسیل ها و فرصت های بکر اقتصادی در کرمان گفت: صنایع بسیار با ارزشی هم اکنون در حال فعالیت و تولید در استان کرمان می باشد ولی همه این ها تنها بخش کوچکی از پتانسیل ها و منابع با ارزش معدنی در استان است و با توجه به محدود بودن منابع و اعتبارات، لزوم ورود بخش خصوصی و دیگر نهادهای خوش نام و با اعتبار برای راه اندازی، تکمیل و توسعه این طرح ها بیش از پیش احساس می شود.

در ادامه این دیدار مهندس محتاج با همراهی خاکسار قهرودی مشاور عالی خود، اشتری فر مدیرعامل موسسه مسکن سازان بنیاد تعاون ارتش به همراه استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی، شهردار و دیگر مسئولان استان کرمان از طرح های صنعتی و همچنین پروژه های عمرانی و راهسازی شهرداری بازدید کرد.
در پایان این سفر نیز طرفین پس از بررسی های میدانی و مطالعات زمینه ای که توسط کارشناسان تهیه شده بود طی جلسه ای به تبادل نظر در رابطه به زمینه های مشترک همکاری و اولویت بندی سرمایه گزاری در طرح های محتلف پرداختند که در پایان تفاهمنامه ای در این رابطه و در زمینه صنایع معدنی و فولاد، ساخت مسکن، توسعه حمل و نقل هوایی و زمینی، صنایع گردشگری و نیز بسته بندی محصولات غذایی به امضاء رسید.
رئیس بنیاد تعاون ارتش در روز دوم سفر خود به کرمان نیز به همراه ارشد نظامی منطقه جنوب شرق کشور از اراضی متعلق به پایگاه هوانیروز و همچنین بخشی از راضی تحت تملک بنیاد تعاون بازدید کرد و از مدیرعامل موسسه مسکن سازان خواست تا در خصوص تهیه طرح های ساخت و بهره برداری از این اراضی اقدام کنند.

در همین زمینه بخوانید ...
برچسب ها
عکس روز- دعای هر روز ماه صفر
پیشخوان
شرکت های تابعه
سایت های مرتبط
  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  • سامانه ثبت نام مسکن سنندج