بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران

دکتر احمدی در حاشیه برگزاری نخستین دوره آموزش مهندسی ارزش اعلام کرد: با اجرای نظام جامع و علمی مدیریت در مجموعه اقتصادی بنیاد تعاون ارتش، امسال شاهد پیشرفت های چشمگیری در اجرای طرح های اقتصادی خواهیم بود و تداوم برگزاری دوره های آموزشی تخصصی مانند مدیریت ریسک و مهندسی ارزش نیز در این راستا بسیار موثر و کارگشا خواهد بود.

معاون اقتصادی بنیاد تعاون ارتش با تأکید بر اهمیت و لزوم تبیین نظریه های مهندسی ارزش در سازمان های اقتصادی و اجرایی کشور اظهار داشت: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری همه سازمان ها و ارگان ها و قوای نظام باید نسبت به تهیه برنامه زمانبندی و قوانین و مقررات لازم جهت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بکوشند. بر اساس بند (ج) ماده 190 قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب مجلس شورای اسلامی که طی بخشنامه های متعدد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ابلاغ گردیده نیز تأکید شده که دولت موظف است: به منظور کارآمدی و اثربخشی طرح های عمرانی، از سال دوم برنامه نظام مدیریت کیفیت و مهندسی ارزش را در طرح های تملک دارایی سرمایه ای بزرگ و متوسط اجرا کند.
فریدون احمدی افزود: بر این اساس، معاونت اقتصادی بنیاد همه تلاش خود را برای تبیین و اجرای این اصول به کار بست و در راستای توجیه و توانمند نمودن مدیران شرکت های تابعه و کارشناسان فنی این واحد اقدام به برگزاری دوره های تخصصی مهندسی ارزش و مدیریت ریسک نمود.
وی همچنین استفاده بهینه از منابع، دست یابی به مزیت رقابتی و نیز احتمال دستیابی به اهداف مصوب پروژه ها را از مزایای اجرای مدیریت ریسک دانست و تصریح کرد: اجرای اصول مهندسی ارزش، مجموعه را در ایجاد بستری مناسب برای اجرای سیاست های تصویب شده و نیز افزایش آگاهی مدیران از تأثیرات هزینه ای و زمانی کلیه تصمیم گیری ها به سمت وسوی صحیح هدایت می کند.
احمدی، مهندسی ارزش را رویکردی خلاق، کارکردگرا و سازمان یافته دانست و توضیح داد: مهندسی ارزش با شناسایی وتحلیل کارکردها، با ارائه ایده های خلاقانه و نو، سعی در شناسایی و حذف فعالیت های غیر ضروری که نقشی در موفقیت سازمان ندارد نموده و هزینه ها را با حفظ و یا ارتقاء سطح کیفی محصولات و سیستم، کاهش می دهد.
وی همچنین اعلام کرد: با اجرای نظام جامع و علمی مدیریت در مجموعه اقتصادی بنیاد، امسال شاهد پیشرفت های چشمگیری در اجرای طرح های اقتصادی خواهیم بود و تداوم برگزاری دوره های آموزشی تخصصی مانند مدیریت ریسک و مهندسی ارزش نیز در این راستا بسیار موثر و کارگشا خواهد بود.

در همین زمینه بخوانید ...
برچسب ها
عکس روز- عاشورا و تاسوعا
پیشخوان
شرکت های تابعه
سایت های مرتبط
  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  • سامانه ثبت نام مسکن سنندج