بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران

«شرکت بازرگانی ایده پردازان با هدف ایجاد ساز و کار واحد در تأمین لوازم و مصالح مصرفی در مجموعه های مسکونی در حال ساخت و در عین حال به منظور کاهش چشمگیر قیمت ها به عنوان یکی از شرکت های تابعه هلدینگ مسکن سازان تأسیس می شود».
مدیرعامل موسسه مسکن سازان با اعلام این خبر افزود: «با توجه به مصرف حجم بالای مصالح و ملزومات ساختمانی در مجموعه طرح های مسکونی در حال ساخت بنیاد تعاون ارتش، یک گستره وسیعی از فعالیت های بازرگانی شده است که از خرید آهن آلات در حجم بسیار بالا تا تأمین انواع شیرآلات و لوازم برقی و الکتریکی و درب و پنجره را شامل می شود». وی ادامه داد: «شرکت های عامل در اجرای مجموعه های مسکونی بدلیل نداشتن ساز و کاری واحد، تا کنون بصورت متفرق اقدام به خرید و تأمین لوازم می کردند که با توجه به عدم دسترسی به تولیدکننده و توزیع کننده درجه اول، متحمل پرداخت قیمت بیشتر و انجام معاملات با دلالان و واسطه ها می شدند».
مجید اشتری فر با بیان لزوم تغییر ساختار تأمین مصالح در این شرکت ها که بعضاً موجب افزایش قیمت تمام شده مسکن نیز شده اند بیان داشت: « مجموعه مدیریتی موسسه در نهایت برای رفع این مشکل به نتیجه رسید که با تأسیس شرکتی بازرگانی بتوان با اتصال به منبع تولید و منبع توزیع درجه اول و نیز دخیل کردن بخش خصوصی در این طرح از مزایای پویایی سیستم و واقعی بودن قیمت ها منتفع شویم». وی اظهار داشت: «از مهم ترین وظایف شرکت ایده پردازان تأمین منافع موسسه مسکن سازان از طریق تهیه و خرید مصالح با مناسب ترین قیمت و کیفیت ممکن در بازار از منابع اصلی تولید و توزیع کننده می باشد، اما مهم ترین دست آورد این اقدام که به شکل محسوسی شاهد آن خواهیم بود تأثیرات آن بر کاهش قیمت تمام شده مسکن است که امید است در سال آتی به یاری خداوند متعال بتوانیم این امر را محقق کنیم».
اشتری فر افزود: «در سال های اخیر بدلیل نوسانات بازار در برخی موارد شاهد خرید مصالح به قیمت دو یا سه برابر ارزش واقعی آن بوده ایم و گاهی نیز بدلیل کمبود تعدادی از این اقلام در بازار مصرفی شاهد افزایش قیمت غیرمنطقی آن بودیم که در نتیجه آن در برخی واحدهای مسکونی افزایش قیمت دوباره و چندباره را موجب شده است. پیش بینی شده است که با شروع به کار شرکت تدبیرگران، نه تنها در تهیه این اقلام با هیچ مشکلی مواجه نشویم، بلکه بتوانیم در ثبات و کاهش لوازم مصرفی نیز گام محکمی برداریم که در نهایت طرح ها را با حداقل قیمت تمام شده ممکن تحویل نماییم».

در همین زمینه بخوانید ...
برچسب ها
عکس روز- گرامیداشت هفته دفاع مقدس
پیشخوان
شرکت های تابعه
سایت های مرتبط
  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  • سامانه ثبت نام مسکن سنندج