بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران

رئیس بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور توسعه و افزایش سطح کیفی و فنی طرح های مختلف این بنیاد و نیز ارائه خدمات دوجانبه درقالب شرکتهای دانش بنیان، با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دیدار کرد.


مهندس عباس محتاج در این دیدار که روزهای پایانی سال گذشته برگزار شد، با تأکید بر لزوم هم افزایی واحدهای صنعتی، تولیدی واجرایی با مراکز علمی و تخصصی گفت: «تجربه های مختلف در عرصه سازندگی و صنعت در طول سال های بعد از انقلاب نشان می دهد که در هر کجا تعاملی بین صنعتگران و دانشگاهیان و متخصصان شکل گرفته ، شاهد آبادانی و رشد و شکوفایی در آن زمینه بوده ایم و در عرصه های فراوانی نیز نیاز مملکت را از ورود تکنولوژی و سایر ادوات از کشورهای استعمارگر برطرف نموده است».
وی ادامه داد: «متأسفانه عدم اعتماد جامعه تولید و صنعت به قشر جوان و دانشگاهی در واگذاری امور فنی و تخصصی خود و رواج این فرهنگ غلط در عرصه اقتصاد موجب افزایش نرخ بیکاری و عدم استقبال ایشان از رشته های تخصصی مورد نیاز کشور شده است که این امر در آینده کوتاه با بر هم زدن تناسب نیاز جامعه و فارغ التحصیلان، مشکلات عدیده ای را موجب خواهد شد».
مهندس محتاج در این دیدار ابراز داشت که مجموعه بنیاد تعاون ارتش با ورود به عرصه های مختلف عمرانی، صنعتی و تولیدی همواره در تلاش برای جذب متخصصان و دانشگاهیان در عرصه های مختلف کاری خود بوده است و با یک برنامه منسجم و مدون در نظر دارد که در سال 93 با ایجاد یک حلقه ارتباطی از متخصصان و مهندسان و نیز تعامل بسیار نزدیک تر با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی، گامی مهم در جهش و بهره مندی علمی و کیفی طرح های خود بردارد.
رئیس بنیاد تعاون ارتش همچنین از آمادگی مجموعه تحت مدیریت خود به منظور ارائه خدمات فنی و عمرانی به وزارت علوم خبر داد و گفت: «مجموعه های عمرانی و شرکت های مسکن ساز و واحدهای مختلف صنعتی بنیاد با در اختیار داشتن تجربه های ارزشمند ومتنوع و نیز انجام پروژه های بزرگ در کشورآماده ارائه خدمات به مجموعه وزارت علوم است و بی شک این تعامل سازنده موجب بهره مندی و هم افزایی هر دو نهاد خواهد شد».
دکتر فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از رویکرد مثبت و سازنده بنیاد تعاون ارتش در راستای استفاده و بهره گیری از دانش متخصصان دانشگاهی در حوزه تولید و صنعت خاطر نشان کرد: «عرصه وسیع فعالیت های بنیاد تعاون ارتش بستر مناسبی است برای تبدیل دانش آکادمیک به تجربه و توان اجرایی دانشگاهیان و فارغ التحصیلان که وزارت علوم نیز این موقعیت را غنیمت شمرده و شرایط را برای تعامل بنیاد با دانشگاه ها و مراکز علمی را فراهم می نماید».
وی در خصوص مشارکت دانشگاه ها در امور تجربی و اجرایی نیز گفت: «تشکیل مراکز ارتباط با صنعت در دانشگاه ها در برخی موارد با اجرای تعدادی از پروژه های صنعتی توانست بخشی از انتظارات از تعامل این دو حوزه را برآورده نماید اما این ارتباط یک سویه به تنهایی نمی تواند جوابگوی توان عظیم دانشگاه و ظرفیت بالای صنعت باشد، لذا ایجاد دفاتر ارتباط با دانشگاه در واحدهای صنعتی نیز می تواند به طور متقابل منشأ خدمات ارزنده ای باشد و با برقراری این ارتباط دوسویه و درک متقابل نیازها و ظرفیت ها در طرفین در آینده می تواند جایگاه علم و پژوهش را در صنعت و تولید مستحکم تر نماید».
وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان به توان بالای فنی بنیاد تعاون ارتش اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که بتوان از ظرفیت این بنیاد در ساخت واحد های مسکونی و دیگر خدمات استفاده کرد.
در ادامه این دیدار، طرفین در رابطه با نحوه استفاده از متخصصان و دانشگاهیان،تاسیس شرکتهای دانش بنیان و نیز ارائه خدمات متقابل به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در همین زمینه بخوانید ...
برچسب ها
عکس روز- عاشورا و تاسوعا
پیشخوان
شرکت های تابعه
سایت های مرتبط
  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  • سامانه ثبت نام مسکن سنندج