بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از تلاش های سیاسی برای بازگشایی مسیر ریلی آذربایجان و ارمنستان رای استفاده از ظرفیت ترانزیت بین المللی خبر داد.

اکبر ترکان در جریان بازدید از منطقه آزاد ارس گفت: این کریدور قابلیت حمل و نقلی عظیمی دارد و امکان فعال شدن کریدور شرق و غرب را داشته و ما را به بنادر دریای سیاه وصل کرده و از طریق پوتی و باتومی به روسیه و اروپا متصل می کند.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: تلاش می کنیم برای بازگشایی مسیر ریلی ارمنستان و آذربایجان به توافق برسیم که در این صورت منطقه آزاد ارس جهش اقتصادی جدیدی را تجربه خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ گفت: مقام معظم رهبری مدیریت جهادی و عزم ملی را لوازم تحقق اقتصاد و فرهنگ و اهداف آن قلمداد کردند ولی همیشه شاهد هستیم فرمایشات رهبری توسط دیگران تکرار می شود.

ترکان افزود: وظیفه ما رهنمود دادن و تکرار منویات رهبری نیست بلکه مدیران دولتی و اجرایی وظیفه عملیاتی کردن رهنمودها را دارند که در غیر اینصورت در پایان سال با عدم تحقق شاخص ها و رویکردها روبرو خواهیم شد.

وی، وجه اشتراک بین اقتصاد و فرهنگ را سه شاخص راستگویی، امانت داری و وفای به عهد خواند و گفت: این شاخص ها از خصوصیت های قبل از بعثت پیامبر اعظم(ص) هستند و امیداوریم با تلاش همگانی در فضای کسب و کار نیز ترویج پیدا کند و تلاش می کنیم مدل های کاری آن در مناطق آزاد الگوسازی شود

در همین زمینه بخوانید ...
عکس روز- گرامیداشت هفته دفاع مقدس
پیشخوان
شرکت های تابعه
سایت های مرتبط
  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  • سامانه ثبت نام مسکن سنندج