بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران

آخرین جلسه شورای معاونین و مدیران عامل شرکت های تابعه بنیاد تعاون ارتش در سال 92 با حضور مهندس عباس محتاج، معاونین وی و نیز مدیران عامل و روسای موسسات و شرکت های تابعه ، با بررسی عملکرد حوزه های مختلف در سال جاری و نیز بر شماری اولویت های کاری در سال آینده، در محل جلسات حوزه ریاست بنیاد تعاون ارتش برگزار شد.
رئیس بنیاد تعاون ارتش در ابتدای این جلسه با تأکید بر همکاری و هم افزایی کلیه واحد ها و حوزه ها در بنیاد تعاون گفت: همه مدیران با پرهیز از تصمیم گیری های یک سویه باید به سمت هم افزایی و بهره وری بیشتر حرکت کنند.
وی اظهار داشت: همدلی و وحدت در انجام همه امور باید در اولویت کاری معاونت ها و شرکت ها در بنیاد تعاون ارتش باشد و نباید فراموش کنیم که اگر بخواهیم خداوند متعال همواره یاور ما باشد، ابتدا بایدخود ما با هم باشیم و با اتحاد و یک دلی به سوی ارائه خدمات صادقانه پیش برویم. وی همچنین با تأکید بر اینکه؛ برکت در وحدت است، به مسئولان بنیاد توصیه کرد با حفظ رابطه مثبت و پیش برنده قبلی، نسبت به توسعه روابط و همدلی با ارکان و بدنه ارتش در پیشبرد اهداف و ارائه خدمت به خانواده سرافراز ارتش جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش بکوشند.

● اطلاع رسانی دقیق، لازمه توزیع عادلانه خدمات در بنیاد تعاون
مهندس عباس محتاج در ادامه این جلسه گفت: با توجه به گستردگی و وسعت خدمات در بنیاد تعاون و نیز بهره مندی طیف وسیعی از کارکنان محترم ارتش از این خدمات، باید در جهت اطلاع رسانی دقیق و سریع از جزییات ارائه این خدمات تلاش شود. لازم است این اطلاع رسانی در فضای شفاف و روشن و تأکید بر اصل صداقت صورت گیرد تا همه کارکنان محترم با اطمینان خاطر از این اطلاعات در راستای ارتقاء معیشت و سطح رفاه خود استفاده کنند. مهندس محتاج، اطلاع رسانی به موقع را اقدامی مهم در جهت بهره مندی یکسان همه اقشار و رده های کارکنان دانست و تصریح کرد که این امر موجب توزیع عادلانه و یکپارچه خدمات خواهد شد.

● وضعیت مسکن در سال 93 شفاف تر می شود
مهندس عباس محتاج خدمات در حوزه مسکن را اولویت کاری و جزء اصلی ترین خدمات بنیاد تعاون دانست و بر رفع ابهامات در این زمینه تأکید کرد. وی گفت: با استقرار و شروع به کار موسسه مسکن سازان در ماه های اخیر سال جاری و مساعدت معاونت مسکن توانسته ایم حجم بالایی از ابهامات،کاستی ها و مشکلات را در زمینه مسکن شناسایی کنیم و با طراحی نقشه راه و تعیین ساز و کاری، درصدد رفع آن ها در سال آتی برآمده ایم. ساز و کار جدید در هدایت و مدیریت شرکت های تابعه و فعال در ساخت واحد های مسکونی نیز تهیه و ابلاغ شده است که با اجرایی شدن آن در سال جدید شاهد شکوفایی و بهبود فضای ساخت و ساز خواهیم بود و همه این شرکت ها به سمت بهره وری بیشتر گام خواهند برداشت.
رئیس بنیاد تعاون ارتش همچنین با اشاره به برخی ابهامات و مشکلات در ساخت و تحویل واحد های مسکونی اضافه کرد: روند کند پیشرفت طرح های مسکن در مواردی به بنیاد اجازه ورود به طرح های جدید را نمی داد که به حمدالله در سال 92 بسیاری از این ابهامات برطرف شد و طرح های مسکن با سرعت بیشتری در حال تکمیل هستند. وی ابراز امیدواری کرد که در سال 93 ساخت مسکن با سرعت و کیفیت قابل ملاحظه ای پیگیری خواهد شد و روند ساخت و تحویل آن بطور شفاف به اطلاع متقاضیان محترم خواهد رسید.

● تدوین سند راهبردی 5 ساله بنیاد تعاون ارتش

مهندس محتاج در بخش دیگری از صحبت های خود در این جلسه با تأکید بر لزوم تعیین چشم انداز ها و اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در فعالیت های بنیاد تعاون، از تهیه و تنظیم برنامه راهبردی سال 93 این بنیاد خبر داد و اظهار داشت: برنامه راهبردی و اجرایی سال 93 توسط معاونت طرح و برنامه بنیاد و با همکاری معاونت های مختلف و پس از ساعت ها بحث کارشناسی و آسیب شناسی و برشماری فرصت ها برای استفاده حداکثری از شرایط پیش رو تنظیم شده است و از اوایل سال 93 در برنامه های اجرایی بنیاد لحاظ خواهد شد.
تدوین سند راهبردی 5 ساله بنیاد تعاون ارتش نیز دیگر موضوعی بود که رئیس بنیاد تعاون ارتش در این جلسه از شروع مراحل تحقیقاتی و کارشناسی آن خبر داد. عباس محتاج اظهار داشت: در راستای هم گرایی و تعیین نقشه راه برای مجموعه بنیاد، سند راهبردی 5 ساله با نگاهی به مسائل خرد و کلان اقتصادی در حوزه سرمایه گذاری و اولویت های تولیدی و صنعتی و نیز توسعه خدمات در حوزه های مختلف و نیز ارتقاء سطح کیفی آن و دیگر معیار های لازم،در حال تنظیم است و کلیه معاونت ها و مدیریت ها نیز باید ضمن بررسی این معیارها در زمینه کاری خود و بهره گیری از کارشناسان خبره، نسبت به تهیه و تحویل این سند راهبردی در زمینه فعالیت خود تا اوایل سال آتی اقدام نمایند.

● شرکت سرمایه گزاری بنیاد تعاون ارتش تأسیس می شود

تأسیس شرکت سرمایه گزاری بنیاد تعاون از درون ساختار صندوق تعاون بنیاد به منظور منظم ومتمرکز کردن تأمین بخشی از سرمایه مورد نیاز شرکت ها در طرح های مختلف نیز از دیگر گام های بلند بنیاد تعاون بود که مهندس محتاج اجرایی شدن آن در سال آینده را اعلام کرد و گفت: این شرکت با ساختار و سازمان تجاری و بازرگانی در کنار شرکت ها و حوزه های بنیاد برای تأمین سرمایه از طرق مختلف تأسیس خواهد شدواز زیرساختهای پایه ای در توسعه فعالیتهای بنیاد محسوب میشود.
مهندس عباس محتاج همچنین ضمن ابراز رضایت از فعالیت های عمرانی قرارگاه سازندگی قائم عج ابراز داشت: قرارگاه سازندگی قائم در خط مقدم سازندگی و عمرانی در کنار بنیاد قرار دارد و با توافقات صورت گرفته در سال آینده شاهد توسعه فعالیت های این قرارگاه خواهیم بود. وی ادامه داد: قرارگاه قائم با ورود به طرح های عمرانی حساس به کمک دولت و شهرداری ها در اجرای طرح های بزرگ خود می شتابد.
وی هم چنین با تجلیل از فعالیت های شرکت بیمه صبا، وظیفه این شرکت را بسیار مهم و حساس دانست و ابراز داشت: بیمه برکات بسیار زیادی دارد و در لحظات خاصی در کنار خانواده های عزیز ارتش با آن ها همراه می شود. مهندس محتاج همچنین بیمه را یکی از کانال های مورد توجه در افزایش خدمات بنیاد به کارکنان محترم دانست که از طریق توسعه خدمات و ارتقاء سطح کیفی آن می توان رضایت خانواده بزرگ ارتش را برآورده کرد.
رئیس بنیاد تعاون ارتش در پایان این جلسه از تلاش ها برای پیشرفت و توسعه مجموعه بانک حکمت، موسسه مسکن سازان و شرکت هواپیمایی کاسپین درسال92 تشکر کرد و نقش این شرکت های تابعه را به عنوان بال های اقتصادی بنیاد دانست و گفت: امیدواریم با تمرکز بر توسعه و حمایت از این شرکت ها بتوانیم از نتایج عملکردی آن در ارائه خدمات بهتر به کارکنان موفق تر باشیم.

در همین زمینه بخوانید ...
برچسب ها
عکس روز- گرامیداشت هفته دفاع مقدس
پیشخوان
شرکت های تابعه
سایت های مرتبط
  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  • سامانه ثبت نام مسکن سنندج