بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران

مهدی شاکری – امروزه با توجه به نوسانات قیمت در بازارهای خدماتی و تجاری و نیز عدم تطبیق و توازن بین نرخ سالیانه افزایش حقوق و نرخ افزایشی تورم، همواره خانوارها را در تأمین برخی نیازهای اساسی و مخارج جانبی خود در تنگنا قرار داده است. از این رو خیل وسیعی از سرپرستان خانوار و کارمندان به سوی تأمین نیاز های خود از طریق دریافت تسهیلات با نرخ بهره هنگفت و یا سرمایه گذاری اندوخته مالی خود در بنگاه های مالی و برخی عرصه های تجاری روی آورده اند که گاه این قشر بدلیل عدم توانایی مدیریت سرمایه و شناخت بازار و گاه نیز با فریب برخی دلالان و سودجویان، متحمل آسیب و ضرر و زیان فراوان می شوند که این قشر را در موقعیتی هشدار دهنده قرار می دهد.
ضرورت حمایت از کارمندان و پرسنل مجموعه های تحت مدیریت سازمان ها، ایجاب می کند که با فراهم آوردن شرایطی مطلوب ضمن ارائه راهکار و راهگشایی در زمینه رفع دغدغه های جامعه کارمندی خود، ساز و کاری را فراهم آورد تا این افراد بتوانند با اعتماد کامل و رفع هرگونه نگرانی، اندوخته خود را در جهت افزایش بهره وری و ارتقاء سطح رفاه و معیشت خود و خانوده به سوی این ساز و کار معین هدایت کند.
صندوق های سرمایه گذاری داخلی ارگان ها و سازمان ها، از جمله ساز و کارهای پیش بینی شده ای است که از این محمل، متقاضیان می توانند با دریافت خدمات ویژه و بهره افزوده تر در مقایسه با صندوق ها و بنگاه های موجود، گام مطمئنی در راستای تأمین آتیه خود و خانواده بردارند. این صندوق ها از طریق جمع آوری و تمرکز سرمایه های سرگردان اعضاء از دیگر بنگاه ها و موسسات مالی و ایجاد یک سرمایه مضاعف امکان حضور در عرصه های سودآور اقتصادی و تجاری را ویژه کارکنان یک سازمان فراهم می آورد.
اما آیا این برای یک سرمایه گذاری موفق کافی است؟ در جواب باید گفت که خیر، این نهادها با بهره گیری از کارشناسان اقتصادی و مالی و تحلیلگران بازار، بطور تخصصی و کارشناسی، زمینه های مختلف سرمایه گذاری را رصد می کنند و در بهترین شرایط اقدام به فعالیت تجاری می کنند. از دیگر مزایای این تمرکز سرمایه، بی شک مهر تأییدی است بر مثل معروف اقتصادی که می گوید: «همه تخم مرغ ها را در یک سبد نگذاریم». بدین معنا که با طراحی و سیاست گذاری، این صندوق ها با ایجاد یک سبد سرمایه گذاری، می کوشند تا با درنظر گرفتن تنوع بازارهای هدف، علاوه بر کاهش ریسک سرمایه گذاری از هیچیک از موقعیت های مطلوب فراهم شده فاصله نگیرند و زمینه را برای سودآوری بیشتر فراهم کنند.
بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با تأسیس صندوق سرمایه گذاری با هدف برخورداری خانواده بزرگ و زحمتکش کارکنان ارتش از منافع و مزایای طرح های صنعتی و سودآور، گامی دیگر و مهم در راستای تأمین معیشت و ارتقاء سطح رفاه این قشر برداشته است.

در همین زمینه بخوانید ...
برچسب ها
عکس روز- گرامیداشت هفته دفاع مقدس
پیشخوان
شرکت های تابعه
سایت های مرتبط
  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  • سامانه ثبت نام مسکن سنندج