بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران

گروه نظارت ستادی معاونت نیروی انسانی معاونت ارکان و امور مشترک نیرو های مسلح به سرپرستی امير سرتيپ دكتر محمدحسن باقري و هیئت همراه متشکل روسای ادارات و کارشناسان ستاد کل نیروهای مسلح با مهندس محتاج و معاونین وی دیدار کردند.
در این دیدار که در راستای نظارت های ستاد کل نیروهای مسلح بر عملکرد و پیشرفت برنامه های بنیاد تعاون ارتش و با محوریت بررسی اقدامات انجام شده در حوزه های تأمین مسکن و خدمات برای ارتقاء سطح معیشت و رفاه کارکنان برگزار شد،معاونین طرح و برنامه و بودجه، خدمات، مسکن و مالی بنیاد تعاون ارتش نیز حضور داشتند.
در ابتدای این دیدار، مهندس محتاج رییس بنیاد تعاون ارتش با ارائه توضیحاتی از اهم فعالیت های انجام شده در مجموعه بنیاد تعاون آجا، پیشرفت های حاصله را مرهون رهنمود های مقام معظم رهبری و سیاست ها و تدابیر بالادستی دانست .وی تاکید کرد که بنیاد با تمرکز همه توان و ظرفیت خود می کوشد تا برخی کمبود ها که در گذشته روی داده را مرتفع و در مسیر پویایی و تلاش روز افزون برای خدمت موثر تر به خانواده بزرگ ارتش گام بر دارد.
معاون نیروی انسانی معاونت ارکان و امور مشترک نیرو های مسلح نیز با بررسی پیشرفت های انجام شده در مجموعه بنیاد تعاون ارتش، خواستار توجه جدی به حوزه رفاه و معیشت کارکنان شد و گفت : ضرورت رسیدگی به وضعیت رفاه و معیشت کارکنان نظامی همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده و بر توسعه تلاش ها در این حوزه رهنمود های لازم را مبذول فرموده اند. در این راستا یکی از سیاست های مقبول و قابل دفاع مجموعه های خدماتی و اقتصادی نیرو های مسلح، مشارکت دادن آحاد کارکنان و پرسنل در طرح های اقتصادی و سود آور است که از این طریق معنای واقعی خدمت رسانی متبلور می شود . بی شک با زنده نگه داشتن این روحیه تعامل و تعاون، می توان به اهداف کلی در چارچوب های مصوب بنیاد های تعاون رسید.
امير سرتيپ دكتر محمدحسن باقري در ادامه با تأکید بر تلاش بیش از پیش به جهت جبران همه کاستی ها در ارائه خدمات، افزود: با توجه به حجم فعالیت های انجام شده و قابل توجه در حوزه مسکن در بنیاد تعاون ارتش، لزوم اطلاع رسانی دقیق و شفاف از همه محور های فعالیت بنیاد و نیز ارائه اطلاعات کافی و مناسب در مورد طرح های مختلف در دست اقدام به کارکنان محترم ارتش بیش از پیش احساس می شود و بنیاد باید به این سمت حرکت کند.
وی همچنین حرکتی جهادی و انقلابی را ضرورتی برای جبران کمبودها در ارائه خدمات رفاهی به کارکنان ارتش دانست.
معاون طرح و برنامه و بودجه بنیاد تعاون ارتش نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارش عملکرد، به اقدامات راهبردی بنیاد در راستای تدوین و تبیین سند راهبردی و نیز تحول ساختاری در این بنیاد از اواخر سال 91 پرداخت و به چابک سازی و موثر سازی ساختار سازمانی در جهت بهره وری مناسب بنیاد در دست یابی به اهداف راهبردی و پیش بینی شده و افزایش 40درصدی آمار کارکنان بهره مند شده از تسهیلات مسکن اشاره کرد.
وی همچنین به اهمیت در حوزه اطلاع رسانی در مجموعه بنیاد تعاون ارتش و آگاهی بخشی اشاره و تاکید کرد که بنیاد در مدت کوتاه استقرار واحد روابط عمومی با راه اندازی پرتال اطلاع رسانی در این راستا گام برداشته است و حتی در همین مدت کوتاه نیز توانسته سهم خوبی را از معرفی طرح ها و پروژه های بنیاد داشته باشد.

پرداخت 1500 فقره وام در تعاونی های مسکن
فرهنگ جاوید در ادامه با اشاره به برنامه های انجام شده در حوزه مسکن گفت: با توجه به محدود بودن اعتبارات و وجوه اداره شده و همچنین عدم تخصیص مبلغ حدود 250 میلیارد ریال از ردیف های بودجه ای در جهت کمک به تأمین مسکن کارکنان در سال جاری، بنیاد تعاون ارتش با درک وضعیت اعتباری و محدودیت منابع، در راستای تحقق برنامه های پیش بینی شده بطور مستقیم وارد عمل شده و در سال جاری با تزریق مبلغی در حدود 500 میلیارد ریال از منابع در دسترس خود در راستای پیشرفت و توسعه طرح های مسکن و اجرایی شدن برنامه ها قدم مهم و موثری برداشته است.
وی همچنین با اشاره به هدف گذاری بنیاد در توسعه ارائه خدمات مسکن در سطح کشور افزود: برای این منظور تعاونی های مسکن در شهر های کوچک در سراسر کشور فعال شده است و فقط در سال جاری با پرداخت 1500 فقره وام ساخت به اعضای این تعاونی ها، زمینه مسکن دار شدن این عزیزان نیز فراهم شده است.
وی همچنین از طرح میان مدت این بنیاد (طرح چهارساله 96-92) برای خانه دار شدن کارکنان با سنوات خدمتی خبر داد و گفت: به یاری خداوند متعال در تلاشیم تا در قالب این طرح ظرف 4 سال آینده همه کارکنان ارتش با سنوات خدمتی 15 سال به بالا بطور قطع از تسهیلات مسکن بهره مند شده باشند.
وی اضافه کرد که در این راستا نیز تا پایان بهمن ماه سال جاری به بیش از 5300 نفر از کارکنان واجد شرایط ارتش تسهیلات مسکن تخصیص داده شده که این عدد نسبت به آمار کل سال 91 افزایشی معادل 40 درصد را نشان می دهد و این رقم ظرف یک ماه آینده یعنی تا پایان سال، افزایش خواهد یافت.
افزایش 10 برابری پرداخت وام
معاون خدمات بنیاد تعاون ارتش نیز در خصوص ضرورت ایجاد و راهبردهای معاونت خدمات بنیاد مطالبی را بیان داشت و با اشاره به افزایش کمی و کیفی خدمات ارائه شده توسط معاونت خدمات در سال گذشته اظهار داشت: این نکته قابل توجه است که با ایجاد معاونت خدمات در بنیاد طی یک سال گذشته، اقدامات بسیار موثری در زمینه تخصیص انواع وام به کارکنان واجد شرایط صورت گرفته وکارکرد بسیار مطلوبی را در پی داشته که حتی می توان گفت به نسبت مدت مشابه در سال گذشته شاید در برخی خدمات از جمله پرداخت وام ازدواج، شاهد رشد حدود 10 برابری بوده ایم. این خدمت به صورت اولیه و پایلوت برای کارکنان ستاد آجا ارائه شد .در آینده با ساز و کار طراحی شده، معاونت خدمات بنیاد با تأمین سه برابر آورده هر نیرویی، مبلغ حاصله را در قالب وام های مختلف و با نظر مسئولین نیروها به کارکنان واجد شرایط تخصیص داده خواهد شد.
حق وردی، همچنین در راستای ارائه خدمات به کارکنان ارتش از تسهیل خرید لوازم و مایحتاج مورد نیاز کارکنان از فروشگا های تعاونی تابعه و با حداقل قیمت و از طریق شبکه اینترنت خبر داد و افزود سامانه خرید اینترنتی که در قالب طرح «سخا» انجام خواهد شد، از اوایل سال آینده کار خود را شروع می کند.

در همین زمینه بخوانید ...
برچسب ها
عکس روز- گرامیداشت هفته دفاع مقدس
پیشخوان
شرکت های تابعه
سایت های مرتبط
  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  • سامانه ثبت نام مسکن سنندج