بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه وزارت کار باید به آسیب شناسی عملکرد تعاونی ها بپردازد گفت: تا پایان سال آینده باید سهم تعاونی ها از اقتصاد به 25 درصد برسد.
غلامرضا مصباحی‌ مقدم در جمع تعاونگران کشور گفت: با وجود اینکه شرکت‌ های خصوصی در ایران رشد کرده و با یکدیگر رقابت می‌کنند اما وجود تعاونی ها باعث می شود بخش خصوصی نتواند به صورت یکجانبه تمام قدرت اقتصادی کشور را به دست بگیرد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهارداشت: از سویی تعاونی ها باعث می شوند تا گروه های اجتماعی از سوی بخش خصوصی قدرتمند استثمار نشوند. ایجاد تعاونی ها باعث می شود تا گروه های ضعیف توانمند شوند و مشکل عدم وجود منابع مالی کافی در این بخش حل شود.
مصباحی‌ مقدم بیان داشت: چیزی که در دنیای پیشرفته اقتصادی به دلیل نبود تعاونی ها ایجاد شده همان فقر 99 درصدی در برابر قدرت اقتصادی یک درصدی است. با وجود اینکه تا پایان سال آینده سهم تعاونی ها باید به 25 درصد برسد، اما در این زمینه کوتاهی های فراوانی وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه در قانون امتیازاتی برای فعالیت تعاونی ها پیش بینی شده اما در حال حاضر اقدامات با برنامه ریزی ها فاصله عمیقی دارد گفت: اگر وزارت تعاون، کار و رفاه بتواند عملکرد تعاونی ها را بررسی و آسیب شناسی کند، می توان امیدوار بود زمینه رشد و توسعه تعاون در کشور ایجاد شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: در بودجه سال آینده از طریق برخی بندها حمایت هایی از تعاونی‌ها صورت گرفته که می توان به بند “ص” تبصره 3 بودجه درباره واگذاری و یا اجاره بلندمدت حداقل 10 ساله طرح های تملک دارایی سرمایه ای که کمتر از 50 درصد پیشرفت دارند به تعاونی ها و بخش خصوصی اشاره کرد.

در همین زمینه بخوانید ...
برچسب ها
عکس روز- گرامیداشت هفته دفاع مقدس
پیشخوان
شرکت های تابعه
سایت های مرتبط
  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  • سامانه ثبت نام مسکن سنندج