بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران

وزیر دادگستری با بیان اینکه از مجموع 185 هزار شرکت تعاونی ثبت شده در کشور، 81 هزار تعاونی غیرفعال است گفت: سهم فعلی تعاون از اقتصاد کشور 3.8 درصد است در حالی که طبق قانون این میزان باید تا پایان امسال به 15 درصد می رسید.
مصطفی پورمحمدی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 81 هزارتعاونی در کشور غیرفعال هستند گفت: تا پایان سال 91 بیش از 185 هزار تعاونی در کشور به ثبت رسید که هم اکنون 81 هزار و 202 تعاونی از این تعداد غیرفعال است.
وزیر دادگستری که در نشست تعاونگران با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سخن می گفت اظهارداشت: 42 میلیون نفر در کشور عضو تعاونی ها هستند و سرمایه این تعاونی ها بیش از 7 هزار و 500 میلیارد تومان برآورد می شود.
پورمحمدی بر توسعه بخش تعاون کشور تاکید کرد و گفت: توسعه تعاونی ها بر اشتغال زایی و افزایش درآمدهای سرانه کشور بسیار تاثیرگذار خواهد بود. وی بیان داشت: هم اکنون سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور به 3.8 درصد رسیده و این نشان می دهد این بخش در اقتصاد ملی سهم بسیار ناچیزی دارد.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون در دو و یا سه بخش کشورمان مشکلاتی وجود دارد که تامین اجتماعی و بخش تعاون از آن جمله هستند. وزیر دادگستری با بیان اینکه قرار است در پایان برنامه پنجم توسعه سهم تعاون به 25 درصد و تا پایان سال جاری سهم آن به 15 درصد برسد گفت: آمارها نشان می دهد که با سهم فعلی 3.8 درصدی تعاون، به اهداف تعیین شده نخواهیم رسید و با اجرایی شدن این اهداف هم اکنون فاصله زیادی داریم.
پورمحمدی تاکید کرد: برای افزایش سهم بخش های مختلف اقتصادی باید سهم دولت در اقتصاد ملی کاهش یابد و به توسعه بخش خصوصی و تعاونی در اقتصاد ملی بیش از پیش توجه شود.

در همین زمینه بخوانید ...
برچسب ها
عکس روز- گرامیداشت هفته دفاع مقدس
پیشخوان
شرکت های تابعه
سایت های مرتبط
  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  • سامانه ثبت نام مسکن سنندج