بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از مجوز مجلس به منظور دریافت وام ارزی از صندوق توسعه ملی برای طرح‌های معدنی با مشارکت بخش خصوصی خبر داد و گفت: در صورت تصویب و تائید شورای نگهبان، ایمیدرو خواهد توانست در سال آینده از صندوق توسعه ملی وام ارزی بگیرد تا بتواند با مشارکت بخش خصوصی پروژه‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی را اجرا کند.
مهدی کرباسیان در همایش چشم انداز فولاد و معدن ایران از مصوبه مجلس برای بهره گیری ایمیدرو از وام ارزی صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: در صورت تائید نهایی شورای نگهبان، در سال آینده از صندوق توسعه ملی وام ارزی خواهیم گرفت و می توانیم با مشارکت بخش خصوصی طرح های معدن و صنایع معدنی را اجرا کنیم.
مدیرعامل ایمیدرو افزود: هم اکنون 700 میلیارد دلار ذخایر معدنی شناسایی شده است، ضمن اینکه پیش بینی می شود ایران حدود 5 میلیارد تن ذخایر شناسایی شده در کشور داشته باشد که تاکنون 2.5 میلیارد تن آن قطعی شده است.
وی تصریح کرد: جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی از سوی ایمیدرو در اولویت قرار گرفته است و بر این اساس، تلاش داریم با توجه به مزیت‌های ایران در زمینه فولاد از این ظرفیت استفاده کنیم.
کرباسیان افزود: ایمیدرو در کنار سرمایه گذاران تلاش می کند تا سرانه تولید و مصرف فولاد را افزایش دهد.
به گفته رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، با یک بدسلیقگی در اواخر سال گذشته شرکت ملی فولاد منحل شده بود که با پیگیری‌های انجام شده و موافقت معاون اول رئیس جمهور و وزیر اقتصاد، این شرکت از فهرست واگذاری خارج شده است.
وی اظهار داشت: اجرای سریع 7 طرح فولادی و برنامه استراتژیک و جامع فولاد در اولویت این شرکت قرار دارد.
کرباسیان از گشایش “ال سی” دو طرح فولادی خبر داد و گفت: “ال سی” طرح فولاد نی ریز به زودی باز می شود و تا پایان سال، “ال سی سایر طرح های فولادی گشایش خواهد یافت، ضمن اینکه امسال تولید فولاد کشور 10 درصد افزایش یافته است.

در همین زمینه بخوانید ...
برچسب ها
عکس روز- عاشورا و تاسوعا
پیشخوان
شرکت های تابعه
سایت های مرتبط
  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  • سامانه ثبت نام مسکن سنندج