بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران

مجلس مصوب کرد تا سقف ۳۵۰۰ میلیارد ریال در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد، تا برای طرح‌های اکتشافی، طرح‌های پژوهشی کاربردی و ایجاد زیرساخت‌های معدنی هزینه شود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (شنبه خانه ملت) ، رسیدگی به لایحه بودجه سال 1393 کل کشور را ادامه دادند و بند 2 از جزء الف تبصره 10 این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

طبق مصوبه مجلس، همه اشخاص حقیقی و حقوقی استخراج کننده معادن سنگ آهن که پروانه بهره‌برداری آنها به نام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و یا شرکتهای تابعه است، موظف است بابت حق انتفاع پروانه بهره‌برداری از معادن فوق در سال 1393، 30 درصد مبلغ فروش محصولات خود (سنگ آهن خام، سنگ آهن دانه بندی و کنسانتره شامل کنسانتره‌های تحریمی برای گندله سازی درون شرکت و کنسانتره فروشی به خارج از شرکت) را به حساب درآمد عمومی ردیف 130419 جدول شماره 5 این قانون نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.

بنابر مصوبه مجلس، تا سقف 3500 میلیارد ریال از مبالغ واریزی متناسب با میزان دریافتی، واریز به صورت تخصیص در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت (90 درصد سازمان توسعه و نوسازی معادن و 10 درصد سازمان زمین‌شناسی و اکتشاف معدنی کشور) از طریق ردیف‌های 92-530000 و 124-530000 قرار می‌گیرد تا برای طرح‌های اکتشافی، طرح‌های پژوهشی کاربردی و ایجاد زیر ساختهای معدنی هزینه شود. مبلغ 500 میلیارد ریال از درآمد بند مذکور از طریق ردیف 40301001 صرف زیر ساختهای معدنی می‌شود.

مجلس مقرر کرد: مالیات بر درآمد سال 1392 هر یک از معادن موضوع این بند به حساب سازمان امور مالیاتی محل استقرار معدن واریز، در صورت عدم پرداخت مبالغ فوق، مطالبات مذکور در حکم مطالبات مستند به اسناد لازم‌الاجراست و براساس ماده 48 قانون محاسبات عمومی کشور، طبق مقررات اجرایی مالیات‌های مستقیم قابل وصول است.

نماینده ملت مصوب کردند که سازمان امور مالیاتی و ادارات طابعه در استان‌ها مکلفند مالیات بر ارزش افزوده اخذ شده از صادر کنندگان مواد معدنی کالاهای غیر نفتی را حداکثر 15 روز بعد از ارائه برگ سبز گمرکی و تائید گمرک جمهوری اسلامی ایران عودت دهند.

در همین زمینه بخوانید ...
عکس روز- گرامیداشت هفته دفاع مقدس
پیشخوان
شرکت های تابعه
سایت های مرتبط
  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران
  • سامانه ثبت نام مسکن سنندج